محل تبلیغات شما

دشمنان خداكه هرگز تاب تحمل حق را ندارند و از گسترش دانایى و معرفت و فضیلت بیم دارند،همواره در پى از میان بردن نشانه‏ هاى حق و درستى و راستى ‏اند. سرانجام در زمانحاكم ستم گر اموى یعنى هشام بن عبدالملك، به دستور او، امام باقرعلیه السلام رامسموم كرده و به شهادت مى‏ رسانند!

امام صادق‏ علیه السلام مى ‏فرماید: پدرم درآستانه‏ ى شهادت، غلام‏ هاى بدِ خودش را آزاد كرد و خوب‏ ها را نگاه داشت. پرسیدم: پدرجان! چرا بدها را، رها مى ‏كنى و خوب‏ ها را نگاه مى‏ دارى؟» فرمود: اینان [بدها ] ممكناست كمى از من دل‏ گیر شده باشند. [دل‏ گیرى آن‏ ها را این گونه جبران مى ‏كنم.]»

امام ششم ‏علیه السلام، هم چنین مى ‏فرماید:

در شام‏ گاهِ شهادت پدر، نزد ایشان مى ‏شتابم،مى ‏بینم با كسى در حال سخن گفتن است، حال آن كه من آن شخص را نمى ‏بینم! پدرم اشارهمى ‏كند كمى دورتر بروم، امّا اندكى بعد كه بار دیگر نزد پدر برمى ‏گردم، مرامى ‏پذیرد و مى ‏فرماید:

- من امشب از دنیا خواهم رفت! هم‏ اكنون پدرم رادیدم كه شربت گوارایى را برایم آورد و من آن را نوشیدم. آن گاه، آن حضرت مرا بهدیدار حق و رفتن به جهان جاوید، بشارت داد!

امام دانایى و فضیلت و مهر، حضرت باقرعلیهالسلام وصیت ‏هایش را مى ‏كند و چشم از جهان مى ‏پوشد.

مردى كه چند فرسنگ از مدینه دور است به مدینهمى ‏آید و مى ‏گوید در خواب به من گفته شده كه برو و بر بدن ابوجعفر» - امام محمد باقرعلیهالسلام - نماز بگزار كه فرشته گان او را غسل داده ‏اند. هم اینك مى‏ بینم كه خواب امراست بوده و امام‏ علیه السلام از دنیا رفته است.

پیكر پاك امام محمد باقرعلیه السلام به خاك بقیعسپرده مى ‏شود و آن عزیز گرامى در كنار آرام‏ گاهِ امام مجتبا ‏ و امام سجاد، كهدرود خداوند بر آنان باد؛ آرام مى ‏گیرد.

مدینه، یك پارچه غرق شیون و ماتم مى ‏شود! زمین وآسمان سیاه مى ‏پوشد. سیلاب اشكT دیده ‏ها و دل‏ ها را فرامى ‏گیرد و كبوترهایى چند بربام خانه ‏ى امام باقرعلیه السلام غمگنانه بق‏ بقو مى ‏كنند!.

برگی از کتاب قصه‌های زندگانی امام محمد باقرعلیه السلام، نوشته‌ی جواد نعیمی

سوگ سه گانه!( در غم هجران پیام آور نور ،مجتبای خداوند، خورشید هشتم ایمان! که درود همه ی پاکان بر آنان!)

اسارت! نوشته‌ ی جواد نعیمی

چرا؟ نوشته ی می الاسدی ترجمه ی جواد نعیمی

مى ,كه ,السلام ,امام ,باقرعلیه ,ها ,باقرعلیه السلام ,ها را ,مى ‏فرماید ,امام محمد ,مى ‏پوشد ,محمد باقرعلیه السلام ,امام باقرعلیه السلام

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ساعت هوشمند جی-تب G-Tab مهندسی پلیمر(polymer engineering) luftrolefi آپارات "باشگاه میهن" suenimasdoa زندگی tieranpinglest ***حسن یعقوبـــی الموتـــی *** وکیل پایه یک دادگستری مطالب اینترنتی